Misko Uogos
Sekite paštu:
 • Nohutlu pilav – turkiška ryžių ir avinžirnių košė

  Tai turkiškas dalykas. Originaliame recepte parašyta, jog Turkijoje jį valgo kaip garnyrą prie ėrienos troškinio ”TIRIT”, užsikandant duona, kuri mirkoma į įvairius padažus, tik ne pomidorų. Ėriukas turi būti būtinai jaunas – daugiausiai 6 mėnesių amžiaus, – tik tada bus juntamas dangiškas šio patiekalo skonis. Štai kokia graži ryžių košės istorija… Aš tiesiog nutariau ją išbandyti vieną – pusryčiams, kadangi receptas (ir dar knygoje!) tikriausiai pats paprasčiausias, koks tik begali būti. Taip pat tai puiki idėja garnyrui.

  Įvertinimas: 9/10 Man tokios košės labai patinka. Nieko ypatingo joje nėra, bet būtent tokias aš ir mėgstu labiausiai. O ir padaryti labai paprasta, tik ryžiai galėtų virti greičiau. Man dar norėtųsi kokių nors prieskoninių žolelių, bet nebūtinai – nesinori gadinti autentiškumo.

  Sudėtingumas: Paprasčiau nei paprasta.

  Šaltinis: Knyga Rena Salaman ‘Cooking of Greece & Turkey’, 1993, 63-ias puslapis.

  Keturiems – šešiems asmenims reikės:

  300 ml sūdyto bet kokios mėsos arba vištienos sultinio (aš naudojau pusantro vištienos sultinio kubelio)
  15 g sviesto
  50 g iš vakaro užmerktų ir išvirtų avinžirnių arba maždaug 125 g konservuotų
  250 g ilgagrūdžių perplautų ryžių
  Druskos pagal skonį

  1.Puode užvirinkite sultinį kartu su sviestu ir sudėkite avinžirnius su ryžiais. Uždenkite dangtį ir virkite ant mažos ugnies maždaug 20 minučių nuo užvirimo pradžios, karts nuo karto pamaišydami. Jei matysite, kad vandens per mažai, įpilkite daugiau, kad košė neprisviltų.
  2. Kai košė išvirs, pagardinkite ją druska pagal skonį, jei trūksta. Tada viską išmaišykite, nukelkite košę nuo ugnies, padėkite puodo dangtį i šalį, puodą apdenkite virtuviniu rankšluostėliu ir leiskite košei pailsėti dar 5 – 10 minučių. Tuomet iškart patiekite.

  Skanaus!

  Komentuokite!

  Your email is never published nor shared.

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>